0,00 €
currency
0

PANADOL EXTRA tbl 30

Medicinal preparation

PANADOL EXTRA tbl 30
standard price 3,60 €
you save 6%
3,40 €
Total including VAT

Application form: tablets, capsules

Indication group: analgesics, antipyretics

Active substance: Paracetamolum 500 mg, Coffeinum 65 mg.

minimum amount for dispatch: Panadol Extra contains a combination of two active substances, which is effective against pain. Paracetamol provides pain relief and decreases body temperature. Panadol Extra does not irritate the stomach. It does not contain acetylsalicylic acid. Caffeine helps reduce tiredness, mildly stimulates breathing and blood circulation in feverish diseases.

EAN: 8596149001159

Manufacturer: GlaxoSmithKline Dungarvan Ltd., Waterford, United Kingdom, www.gsk.com

Parametry
SUKL názevPANADOL EXTRA 500MG/65MG TBL FLM 30 I
SUKL kód0173283

Summary of product characteristics
Rozbalit

Informace pro použití, čtěte pozorně!
 
PANADOL EXTRA
            potahované tablety
 
 
Držitel rozhodnutí o registraci
GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, GlaxoSmithKline Export Ltd., Brentford, TW8 9GS, Velká
Británie.
Výrobce
GlaxoSmithKline Dungarvan Ltd., Knockbrack, Dungarvan, Co. Waterford, Irsko.
Složení
Léčivé látky: Paracetamolum 500 mg, Coffeinum 65 mg v 1 potahované tabletě.
Pomocné látky: Kukuřičný škrob, přebdobtnalý škrob, povidon 25, sorbitan draselný, mastek,
kyselina stearová, sodná sůl kroskarmelózy, hydroxypropylmethylcelulóza, triacetin.
Indikační skupina
Analgetikum, antipyretikum.
Charakteristika
Panadol Extra obsahuje kombinaci dvou léčivých látek, která je účinná proti bolesti. Paracetamol
zajišťuje úlevu při bolesti a snižuje tělesnou teplotu. Panadol Extra nedráždí žaludek. Neobsahuje
kyselinu acetylsalicylovou. Kofein zmírňuje únavu, mírně podporuje dýchání a krevní oběh
u horečnatých onemocnění.
Indikace
Přípravek mohou užívat dospělí, mladiství a děti starší 12ti let. Panadol Extra potahované tablety je
vhodný k úlevě při bolestech hlavy, migréně, bolestech zad, zubů, revmatických a svalových
bolestech a bolestech při menstruaci. Panadol Extra též přináší úlevu od nepříjemných příznaků
chřipky, nachlazení i bolestí v krku a snižuje horečku.
Kontraindikace
Při těhotenství a v období kojení se poraďte před použitím tohoto léku s lékařem. Při známé
přecitlivělosti na paracetamol, kofein nebo další složky se přípravek nesmí užívat. Pacienti léčící se
pro onemocnění jater se o vhodnosti užívání přípravku musí předem poradit s lékařem. Přípravek
se nesmí užívat při žloutence, chronickém pití alkoholu a při současném podávání léků
poškozujících játra.
Nežádoucí účinky
Přípravek je obvykle dobře snášen, ale může se vyskytnout kožní vyrážka, nucení na zvracení,
nespavost, neklid, vzácně zúžení průdušek, poruchy jaterních funkcí a krvetvorby. Při případném
výskytu těchto nebo jiných neobvyklých reakcí přestaňte lék užívat a poraďte se s lékařem.
Interakce
Účinky přípravku Panadol Extra a účinky jiných současně užívaných léků se mohou navzájem
ovlivňovat. Váš lékař by proto měl být informován o všech lécích, které současně užíváte, nebo
které začnete užívat, a to na lékařský předpis i bez něj. Než začnete současně s užíváním přípravku
Panadol Extra užívat nějaký volně prodejný lék, poraďte se se svým ošetřujícím lékařem. Současné
užívání přípravku s některými léky na spaní, proti epilepsii, některých antibiotik nebo pití alkoholu
může vést v některých případech k poškození funkce jater. Není vhodné kombinovat Panadol Extra
s přípravky obsahujícími kyselinu acetylsalicylovou. V průběhu užívání přípravku omezte příjem
produktů obsahujících kofein (léky, káva, čaj, kola), protože vyšší dávky kofeinu mohou vyvolat
nervozitu, nespavost a výjimečně i zrychení srdeční činnosti.
Dávkování a způsob užití
Dospělí a mladiství: 1-2 tablety 4krát denně dle potřeby v časových odstupech nejméně
4 hodin. Nejvyšší jednotlivá dávka jsou 2 tablety. Neužívejte více než 8 tablet za 24 hodin. 
Děti 12-15 let: 1 tabletu nejvýše 3krát denně s odstupem nejméně 6 hodin. Nejvyšší jednotlivá
dávka je 1 tableta. Nepodávejte více než 3 tablety za 24 hodin. Dětem do 12 let přípravek
nepodávejte. Nepřekračujte doporučené dávkování.
Tablety se zapíjejí dostatečným množstvím tekutiny.
Upozornění
Obsahuje paracetamol - neužívejte současně s jinými přípravky obsahujícími paracetamol. Užívání
vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození jater. Neužívejte tento
přípravek bez doporučení lékaře pokud máte problémy s požíváním alkoholu nebo trpíte jaterním
onemocněním. Bez porady s lékařem neužívejte tento lék déle než 7 dnů. Nedochází-li ke zmírnění
příznaků onemocnění do 3 dnů, poraďte se o dalším postupu s lékařem.
Předávkování
Při předávkování nebo náhodném požití přípravku dítětem ihned vyhledejte lékaře. Může dojít
k selhání funkce jater.
Uchovávání
Uchovávejte při teplotě do 25 st. C.
Varování
Používejte pouze do data vyznačeného na obalu. Lék uložte mimo dosah dětí.
Balení
10, 12, 20, 24, 30 potahovaných tablet. 
Datum poslední revize
19.11.2003
 

PANADOL EXTRA por tbl flm 30
IBUPROFEN AL tbl  30x 400mg
IBUPROFEN AL tbl 30x 400mg
1,60 €
standard price 2,00 €
medicinal preparation
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Reporting of side effects
© Česká lékárna Holding a.s. All rights reserved.

info  Cookies help us in providing our services. By using our services, you agree to our use of cookies.